wyszukiwarka zaawansowana
Inspired by nature

Nasze ciało to bardzo złożony, skomplikowany system. Prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu zależy od niezliczonej ilości naturalnych procesów, genetycznych predyspozycji oraz wielu czynników zewnętrznych. Ciało człowieka jest równie skomplikowane, co delikatne i kruche. Dlatego we wczesnej postaci wykształciło w procesie ewolucji naturalną formę ochrony – gęste owłosienie niemal na całej powierzchni skóry. Stopniowo ludzkie owłosienie stawało się coraz mniej gęste, przestawało pokrywać całe ciało i pozostawiło drobną ochronę w najbardziej newralgicznych miejscach.


Kolejne nabywane przez człowieka umiejętności potrzebne do funkcjonowania w naturalnym środowisku pełnym zagrożeń i wyzwań, wymagały coraz sprawniejszego działania, lepszego planowania, coraz większych nakładów energii, aby skutecznie konkurować o mocną pozycję wśród bogactwa gatunków na Ziemi. Rosnąca aktywność ciała i mózgu powodowała proporcjonalny wzrost temperatury na skórze, podobnie jak surowe warunki klimatyczne kontynentu afrykańskiego. Ludzki organizm musiał zrównoważyć te zmiany, w czym pomocne było pozbycie się całkowitego owłosienia.
Gładka, bezwłosa skóra znacznie usprawniła proces schładzania ciała umożliwiając obfite pocenie się. Ten naturalny efekt aktywności, jest także bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Parowanie wilgoci z powierzchni skóry wyraźnie przyspiesza odprowadzanie nadmiaru ciepła i niwelowanie temperatury, która łatwo mogłaby zagrozić naszemu komfortowi termicznemu i zdrowiu, a w ekstremalnych przypadkach nawet życiu. Według badań antropologów zdolność pozbywania się nadmiaru ciepła poprzez emisję naturalnej wilgoci miała wpływ na powiększenie rozmiarów mózgu – organu najbardziej wrażliwego na wysoką temperaturę. Proces termoregulacji odegrał więc ogromną rolę w ewolucji człowieka – pozwolił na stały rozwój typowo ludzkich cech.


Miliony lat ewolucji natury to wartość nie do przecenienia i niewyczerpane źródło inspiracji do dalszego doskonalenia możliwości ludzkiego ciała i umysłu. Biomimetyczne, czyli naśladujące naturalne, zaczerpnięte wprost z przyrody rozwiązania spotykamy w codziennym życiu coraz częściej, a scalenie ciała człowieka z osiągnięciami technologii jest kolejnym etapem cywilizacyjnego rozwoju. Nie wybiegając w tak odległą przyszłość – już dziś z pomocą dostępnej technologii nasi projektanci i pracownicy działu technologicznego stworzyli odpowiedź na potrzebę naturalnego procesu termoregulacji organizmu, która rozwinęła się wraz z ewolucyjnym postępem budowy ciała człowieka.


Ochrona ciała przed drobnymi mechanicznymi uszkodzeniami, pochłanianie dotkliwego gorąca i szkodliwych promieni słonecznych, czy ochrona przed nieprzyjemnym zimnem i wiatrem stały się w procesie ewolucji potrzebą, która wpłynęła na powstanie odzieży. Dziś to funkcje podstawowej oraz pierwszej i drugiej warstwy ubioru. Poszukując właściwego rozwiązania przebyliśmy długą drogę od prehistorycznego włosa do nowoczesnej technologii mikrowłókien, przędz funkcyjnych i doskonałych naturalnych włókien wełnianych oraz bawełnianych, by wprowadzić w życie koncepcję najlepszej ochrony ciała w postaci odzieży termoaktywnej.


Czerpiąc z mądrości natury, możemy starać się adaptować jej najbardziej precyzyjne rozwiązania do zaspokajania naszych potrzeb. Stąd wywodzi się idea odzieży termoaktywnej BRUBECK – zadbać o ciało i naturalne procesy regulacji organizmu, zapewniając komfort bez względu na warunki zewnętrzne i rodzaj aktywności. 


BRUBECK. YOUR BODYGUARD.

Odzież spełniającą podstawowe funkcje zastąpiliśmy zaawansowaną technologicznie drugą skórą:

przyjazną ciału, zapewniającą komfort termiczny, który przekłada się na prawidłowe działanie całego organizmu;

funkcjonalną, zapewniającą przyjemność z użytkowania dzięki zastosowaniu innowacyjnej dwuwarstwowej budowy dzianin i nowoczesnej bezszwowej konstrukcji;

wspomagającą transport nadmiaru naturalnej wilgoci, utrzymującą właściwą temperaturę ciała, odpowiednio wentylującą i bezpieczną – posiadającą właściwości bakteriostatyczne i antyalergiczne;

wysokiej jakości, składającą się ze szlachetnych naturalnych surowców i najbardziej zaawansowanych technologicznie przędz dostępnych na światowym rynku tekstylnym;

perfekcyjnie wykonaną, lekką, elastyczną, dopasowującą się do kształtu ciała, nie ograniczającą ruchów, a jednocześnie niezwykle wytrzymałą i trwałą.


Dopasowaliśmy nasze kolekcje do cyklu przyrody, stałego, naturalnego rytmu zmian podczas całego roku. Bielizna i odzież termoaktywna sprawdza się w każdych warunkach zewnętrznych:

wiosną zapewnia stałość w odczuwaniu komfortu termicznego, kiedy dynamiczne zmiany warunków atmosferycznych i niestabilna aura mogą powodować dyskomfort, zmuszając do nakładania wielu warstw i częstych zmian ubioru;

latem usprawnia wentylację i transport wilgoci i chroni przed przegrzaniem, kiedy kłopoty może sprawiać nam wysoka temperatura, niska wilgotność powietrza oraz związana z tym nadmierna potliwość;

jesienią jest odpowiedzią na zmienną temperaturę i wilgotność, opady - dzięki szybkiemu schnięciu oraz na niestabilną temperaturę i zimny wiatr, chroni przed przenikaniem chłodnego powietrza pod ubranie;

zimą utrzymuje naturalne ciepło ludzkiego ciała, izoluje od niskiej temperatury, chroni przed przedostawaniem się zimnego powietrza pod ubranie i przemarznięciem.

Inspirując się naturalnym dążeniem do działania, ruchu, wszelkiej aktywności człowieka, proponujemy szeroki wybór kolekcji odzieży termoaktywnej. W zależności od tego czy uprawiamy sport, śpimy, pracujemy, czy odpoczywamy spełnia ona nieco inne, ale ciągle tak samo ważne funkcje ochronne, byśmy mogli poczuć się w swoim ciele bezpiecznie, komfortowo, swobodnie – po prostu naturalnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl