wyszukiwarka zaawansowana
Wełna Merino

Bielizna termoaktywna z wełny merynosa (włókna merino)

Merynosy to szczególna rasa owiec, która charakteryzuje się wyjątkowym runem. Pozyskiwana z niego wełna jest niepowtarzalna, bowiem jej włókna są niezwykle cienkie w porównaniu z runem wielu częściej spotykanych ras. Ponadto są naturalnie karbikowane – ich genetyczną właściwością jest sprężystość i elastyczność, co zapewnia wysoką trwałość produktów. Dlatego mimo swojej delikatności, wełna merynosów po odpowiedniej technologicznej obróbce, zyskuje najbardziej pożądane właściwości w przemyśle tekstylnym – jest miękka i łagodna w dotyku.


Pochodzenie tej wyjątkowej rasy historycznie lokuje się w Azji, skąd została sprowadzona na Półwysep Iberyjski ok. XII w., gdzie w ciągu kilku kolejnych stuleci ewoluowała i została rozpowszechniona na całą Europę, a później także na inne kontynenty. Najbardziej dziś ceniona wełna pochodzi z australijskich odmian owiec merynosów. Ich runo pozyskiwane jest co najmniej raz w roku, ze względu na to, że samoistnie nie przestaje rosnąć, stąd dorosły osobnik zapewnia nawet do 18 kg wełny rocznie. Używana w naszych kolekcjach wełna klasyfikowana jako Ultrafine Wool, składa się z włókien o grubości 16,5 mikrona i długości od 65 mm do 100 mm i jest uważana za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Właściwości wełny merynosów australijskich pozwalają na łączenie jej włókien z włóknami syntetycznymi, tworząc w ten sposób najbardziej dopracowane pod względem technologicznym dzianiny spotykane na światowym rynku.


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SUROWCA

Gwarantem jakości naszych dostaw wełnianego surowca jest lider rynku tekstylnego – szwajcarska marka Schoeller. BRUBECK WOOL to kolekcje w całości oparte na przędzach dostarczanych przez koncern Schoeller, powstających z najlepszego gatunku wełny z merynosów australijskich.
BRUBECK z dumą korzysta z partnerskiej współpracy z marką Schoeller, zorientowaną na proces produkcyjny, który jest innowacyjny technologicznie, projektowo oraz dotrzymuje ścisłych wymogów ekologicznej produkcji.

 

WŁAŚCIWOŚCI DZIANIN ŁĄCZĄCYCH WŁÓKNA WEŁNIANE I SYNTETYCZNE

1. Dwuwarstwowa struktura dzianiny. Mikrowłókna funkcyjne w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej.
2. W warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna merino Ultrafine o grubości 16,5 mikrona).
3. Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoizolacyjne. W efekcie w chłodne dni ogrzewa, a latem chłodzi.
4. Bielizna zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą.
5. Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem. Wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.
6. Chroni przed promieniami UV, ograniczając możliwość przegrzania organizmu.
7. Struktura dzianiny sprawia, że bielizna jest przewiewna i „oddycha” przyczyniając się do skutecznej wentylacji organizmu.
8. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wełna z owiec merynosów wypiera nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymuje środowisko wrogie bakteriom.
9. Elastyczność i sprężystość włókien wełny sprawia, że produkty nie gniotą się i nie wypychają.

 

Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie:

 

 

Bielizna termoaktywna z wełny merynosa - Brubeck

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl