wyszukiwarka zaawansowana
Wełna Merino

Bielizna termoaktywna z wełny merynosa (brubeck extreme merino, włókna merino). Zadbaj o siebie i zapewnij sobie komfort termiczny w niskich temperaturach.

Merynosy to szczególna rasa owiec, która charakteryzuje się wyjątkowym runem. Pozyskiwana z niego wełna jest niepowtarzalna, bowiem jej włókna są niezwykle cienkie w porównaniu z runem wielu częściej spotykanych ras. Ponadto są naturalnie karbikowane – ich genetyczną właściwością jest sprężystość i elastyczność, co zapewnia wysoką trwałość produktów. Dlatego mimo swojej delikatności, wełna merynosów po odpowiedniej technologicznej obróbce, zyskuje najbardziej pożądane właściwości w przemyśle tekstylnym – jest miękka i łagodna w dotyku.


Pochodzenie tej wyjątkowej rasy historycznie lokuje się w Azji, skąd została sprowadzona na Półwysep Iberyjski ok. XII w., gdzie w ciągu kilku kolejnych stuleci ewoluowała i została rozpowszechniona na całą Europę, a później także na inne kontynenty. Najbardziej dziś ceniona wełna pochodzi z australijskich odmian owiec merynosów. Ich runo pozyskiwane jest co najmniej raz w roku, ze względu na to, że samoistnie nie przestaje rosnąć, stąd dorosły osobnik zapewnia nawet do 18 kg wełny rocznie. Używana w naszych kolekcjach wełna klasyfikowana jako Ultrafine Wool, składa się z włókien o grubości 16,5 mikrona i długości od 65 mm do 100 mm i jest uważana za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Właściwości wełny merynosów australijskich pozwalają na łączenie jej włókien z włóknami syntetycznymi, tworząc w ten sposób najbardziej dopracowane pod względem technologicznym dzianiny spotykane na światowym rynku.

 

Wełna merino podbiła rynek odzieżowy. Dzięki jej unikalnym właściwościom odzież z niej wykonaną możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Od bielizny codziennego użytku, majtek czy skarpet z wełny poprzez funkcjonalną bieliznę termoaktywną sportową aż po odzież codziennego użytku. Czym różni się wełna merynosów od tradycyjnej wełny? Różni się strukturą i grubością pojedynczego włókna, a co za tym idzie funkcjonalnością. Wełna merino dzięki swojej budowie zapewnia doskonałą termoizolację oraz posiada niezwykłą zdolność absorpcji i odprowadzania wilgoci. Tajemnica jej skuteczności tkwi w budowie i samej grubości pojedynczego włókna. Jest niezwykle cienkie, bo nawet trzykrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Pomiędzy włóknami znajduje się niekończący się gąszcz kanalików wypełnionych powietrzem, które działają niczym bufor, izolując od ekstremalnych temperatur. Matka Natura wyposażyła owce merynosy w runo które pozwoli im przeżyć w ekstremalnych warunkach, ponieważ amplituda temperatur zaczyna się od -30°C po 40°C na plusie. Kolekcja damskiej i męskiej bielizny termoaktywnej z wełny merino, dzięki nowoczesnym technologiom połączenia naturalnej owczej wełny z mikrowłóknami syntetycznymi zapewni maksymalny komfort cieplny i użytkowy. Proponowana przez nas odzież termiczna ma szerokie zastosowanie. Wszelkie aktywności outdoor , trekking, turystyka,  rodzinne wycieczki czy sporty zimowe na stoku. Może mieć zastosowanie jako pierwsza i jedyna warstwa zakładając na siebie jedynie kurtkę typu wiatrówka lub w połączeniu z kombinezonem narciarskim.


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SUROWCA

Gwarantem jakości naszych dostaw wełnianego surowca jest lider rynku tekstylnego – szwajcarska marka Schoeller. BRUBECK WOOL to kolekcje w całości oparte na przędzach dostarczanych przez koncern Schoeller, powstających z najlepszego gatunku wełny z merynosów australijskich.
BRUBECK z dumą korzysta z partnerskiej współpracy z marką Schoeller, zorientowaną na proces produkcyjny, który jest innowacyjny technologicznie, projektowo oraz dotrzymuje ścisłych wymogów ekologicznej produkcji.

 

WŁAŚCIWOŚCI DZIANIN ŁĄCZĄCYCH WŁÓKNA WEŁNIANE I SYNTETYCZNE

1. Dwuwarstwowa struktura dzianiny. Mikrowłókna funkcyjne w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej.
2. W warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna merino Ultrafine o grubości 16,5 mikrona).
3. Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoizolacyjne. W efekcie w chłodne dni ogrzewa, a latem chłodzi.
4. Bielizna zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą.
5. Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem. Wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.
6. Chroni przed promieniami UV, ograniczając możliwość przegrzania organizmu.
7. Struktura dzianiny sprawia, że bielizna jest przewiewna i „oddycha” przyczyniając się do skutecznej wentylacji organizmu.
8. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wełna z owiec merynosów wypiera nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymuje środowisko wrogie bakteriom.
9. Elastyczność i sprężystość włókien wełny sprawia, że produkty nie gniotą się i nie wypychają.

 

Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl