wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu.

pn. - pt. w godz. 10:00 - 15:00

 

 (+48) 796-638-994 

(Opłata zgodna z taryfą Twojego operatora dla połączeń do sieci Plus)

 biuro@sport-system.com.pl

Kategorie blog
CO PIĆ PODCZAS TRENINGU?

Podczas intensywnego wysiłku biegowego tracimy nawet 2 litry wody, a wraz z nią minerały i elektrolity. Musimy więc pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. W czasie ćwiczeń zaleca się przyjąć minimum 500 ml płynów w porcjach po 150-350 ml, co 15-20 minut. Z kolei po zakończonym wysiłku warto przyjmować systematycznie, małymi porcjami nawet 1,5 litra na każdy utracony kilogram masy ciała. Ale co pić podczas treningu?

  1. NAPOJE IZOTONICZNE - na rynku dostępnych jest szereg napojów izotonicznych, których zadaniem jest uzupełnienie niedoboru minerałów oraz nawodnienie organizmu. Stężenie jonów i minerałów jw tego typu napojach powinno być identyczne jak w płynach ustrojowych człowieka, dzięki czemu zapewniają one szybkie wchłanianie wody i elektrolitów. Napoje izotoniczne powinniśmy pić pół godziny przed treningiem, a także bezpośrednio po nim, kiedy to należy wypić jednorazowo 500 ml płynu.

  2. WODA MINERALNA – dla sportowców najbardziej korzystna będzie średniozmineralizowana woda mineralna, zawierająca łatwo przyswajalne pierwiastki w formie zjonizowanej. Dzięki niej zniwelujemy pragnienie i wyrównamy bilans wodno-elektrolitowy w organizmie. Dorosły człowiek o wadze 70 kg powinien pić dziennie ok. 2,5 litrów wody, natomiast osoba, która jest dodatkowo aktywna fizycznie powinna doliczyć jeszcze 0,5 litra wody na każdą godzinę intensywnych ćwiczeń.

  3. SOK POMIDOROWY – po ciężkim treningu warto sięgnąć po sok pomidorowy. Zawarte w soku potas wraz z sodem tworzą duet niezwykle ważnych dla sportowców elektrolitów, których już niewielki niedobór może wpłynąć na zdolność do kontynuowania wysiłku. Odpowiednie spożycie potasu i sodu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu w trakcie trwania wysiłku.

  4. SOK WIŚNIOWY - Zawarte w wiśniach antocyjaniny mają silne działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, a dodatkowo wzmagają wytrzymałość komórek i wpływają na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej. Sok z wiśni zawiera ponadto witaminy z grupy B oraz PP, a także kwas foliowy i minerały, takie jak: żelazo, jod, wapń, czy mangan, korzystne dla naszego organizmu.

 

 

Czego lepiej unikać? Słodzonych soków owocowych i nektarów. Ze względu na zbyt wysokie stężenie fruktozy nie służą pracy jelit i żołądka a podczas ćwiczeń, mogą wywoływać zaburzenia i nieprawidłową pracę układu trawiennego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl